Sıralama seçin
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Dijital ve Analog Osiloskop Modelleri

Elektrik gerilimindeki zamana bağlı değişimleri gösteren osiloskop, sık kullanılan ölçüm cihazları arasında yer alır. Grafik görüntüleme cihazı olarak elektrik sinyallerinin grafiğini ortaya koyar. İki eksenli bir grafikle değişimleri görmemizi sağlar. Elektrik gerilimi genellikle voltmetre ile ölçülür. Ancak voltmetre zamana bağlı değişimi göstermez. Bu nedenle de elektrik işaretlerinin analizinde osiloskop kullanılır. Elektrik enerjisini dalga biçiminde gösteren osiloskop, geniş ölçme imkânları sunar. Genliği zamana bağlı grafik olarak ortaya koyan osiloskoplar akım ve gerilim değişimlerini gösteren cihazlardır. Elektronik devrelerdeki ölçümlerde kullanılan bu cihazlar kare ya ada sinüzoidal devrelerin çıkışlarını belirler. Elektrik işaretinin dalga şeklini, genliğini ve frekansını ölçer. Gerilim uygulayarak çalışır. Yüksek giriş empedansı vardır. Frekans bandında gerilim ne kadar geniş olursa olsun aynı hassaslıkta ölçüm yapar. Dalga şekli nasıl olursa olsun değerleri gösterebilir. Gerilimde maksimum değeri gösterir. Osiloskop hassas bir ölçüm aletidir. Bu sebeple de seçim yapılırken kaliteli ürün seçimi yapmak hassas ölçüm açısından önemlidir. En iyi markaların GW instek MSO-2072E 70 MHz 2 Kanal Dijital MSO Osiloskop gibi ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Yüksek kalite ürün farkıyla avantajlı fiyatlara en iyi osiloskop seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Osiloskop kullanırken yüksek verim almak için kaliteli ürün tercih etmelisiniz. 2 veya 4 kanal gibi farklı dijital osiloskop modellerine sitemizden kolaylıkla ulaşırsınız. Müşteri dostu hizmet olanaklarımızdan yararlanarak en iyi osiloskop modellerlini avantajlı fiyatlara sipariş edebilirsiniz.

Osiloskop Tercihi Nasıl Yapılır?

Osiloskoplar, oldukça hassas bir ölçüm cihazlarıdır. Osiloskop seçerken her şeyden önce kaliteye dikkat etmek gerekir. Bazı markalar kalite farkıyla öne çıkan markalardır. Sitemizde karşınıza çıkan modeller yüksek kalite farkıyla dikkat çeker. Dünya çapında tanınan başarılı markaların ölçüm cihazlarını sitemizden bulabilirsiniz.

Osiloskop alırken son teknoloji donanıma da dikkat etmek gerekir. Son teknoloji modellerde dokunmatik ekran gibi özellikler bulunur. En doğru ölçümü yapmak için test sistemindeki en yüksek saat sinyalinin beş katı bant genişliğinde osiloskop seçilmesi gerekmektedir. Minimum sinyal zayıflamasıyla bu osiloskop beşinci harmoniyi yakalar. Dijital osiloskoplar dalga formlarını yakalayarak depolar. Osiloskop sinyal frekansını, gerilimini, sinyaller arası zamanlamayı, sinyalin bozulup bozulmadığını kontrol eder. Osiloskop seçerken ne kadar bant genişliğine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Bant genişliği analog sinyali ölçme yeteneğini belirleyen ölçüdür. Yani cihazın maksimum ölçebileceği frekansı bant genişliği belirler. Fiyatı belirleyen şeylerden biri de bant genişliğidir. Bant genişliği belirlenirken sinyal gücünün -3Db zayıflamış olduğu frekans değeri baz alınmalıdır. Dijital modellerde ise yükselme süresi önemlidir. Step ve darbe tipi sinyalin yükselme hızına bakmak gerekir. Yükselme hızının gücü hesapların doğruluğunu etkiler Bant genişliği en hızlı sinyal ölçümünden beş kat daha fazla olmalıdır. Osiloskop tercih ederken sitemizdeki en iyi marka en yüksek kalite ve avantajlı fiyat olanaklarından yararlanabilirsiniz. Uni-t UPO1102CS 100 MHZ 2 Kanal Dijital Osiloskop gibi kaliteli modelleri indirimli fiyatlara sipariş edebilirsiniz.

Yüksek Kalite Uygun Fiyatlı Osiloskop Nereden Alınır?

Osiloskop alırken yüksek kaliteyi uygun fiyata yaşamak için sitemizdeki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Sitemizde yer alan osiloskop modelleri son teknoloji modeller olarak indirimli fiyatlarla sunulur. En doğru ölçümleri almak için test sistemine göre seçim yapmalısınız. Bant genişliği ve yükselme hızına dikkat etmelisiniz. Doğru sonuçlar almak için seçtiğiniz osiloskop kaliteli olmalıdır. Kalitesiyle fark yaratan ölçüm cihazlarını sitemizde bulabilirsiniz. Yüksek kalitede uygun fiyatlı osiloskop tercihini sitemizden yapabilirsiniz. Dijital osiloskoplar ile en doğru sonuçları alabilir, işlerinizde verimliliği arttırabilirsiniz. Hassas ölçümler için yüksek verim sağlayan osiloskop seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracak Uni-t UTD1050DL 50 MHZ 2 Kanal Dijital El Tipi Osiloskop gibi işlevsel ürünlere göz atabilirsiniz. El tipi osiloskop ile istediğiniz her yerde kolay ölçüm yapabilirsiniz. İşlevsel ve kaliteli osiloskop çeşitlerinde test sisteminize uygun model seçenekleri bulunur. Seçtiğiniz ürünü sipariş ederken müşteri dostu hizmet kolaylıklarımızdan yararlanabilirsiniz. Osiloskop tercihi yaparken sitemizin sunduğu dijital kolaylıklardan yararlanabilir, tam istediğiniz özelliklerde ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. İndirim avantajlarını keşfederek dünyaca ünlü markaların orijinal modellerini uygun fiyata satın alabilirsiniz. İndirim ve kampanya fırsatlarıyla işlerinize verimlilik katacak ölçüm cihazı tercihi yapabilirsiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı osiloskop tercihini sitemizden kolaylıkla yapabilir, sipariş verirken avantajlı müşteri olanaklarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.