Sıralama seçin
Toplam 66 ürün görüntüleniyor.
Toplam 66 ürün görüntüleniyor.

ESD Çalışma Alanı Malzemeleri

Elektrostatik deşarj (ESD), elektriksel yüklerin bir yüzeyden diğerine aktarılması sonucu meydana gelen ani bir enerji deşarjıdır. ESD olayları, elektronik bileşenler ve hassas elektronik ekipmanlar için potansiyel olarak zararlı olabilir. Bu nedenle, ESD çalışma alanı veya ESD güvenli alanlar, bu tür cihazların üretildiği veya kullanıldığı yerlerde özellikle önemlidir.

ESD çalışma alanları, özellikle elektronik üretim tesislerinde, bilgisayar montaj hatlarında, laboratuvarlarda ve benzeri yerlerde yaygın olarak kullanılır. Bu alanlar, elektronik ürünlerin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için gereklidir, çünkü statik elektrik, hassas elektronik bileşenlerin zarar görmesine veya işlev bozukluğuna neden olabilir.

ESD Çalışma Alanı Malzemeleri Nelerdir?

ESD çalışma alanlarında kullanılan araçlar ve ekipmanlar, statik elektriği toplamayı veya yaymayı önlemek için tasarlanmış olmalıdır. Bu ekipmanlar elektronik üretimi, yarıiletken üretimi, tıbbi cihaz üretimi, havacılık ve uzay sanayi, savunma ve askeri sanayi, otomotiv endüstrisi, optik ve laboratuvar cihazları üretimi ve ilaç endüstrisinde yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Bu endüstrilerdeki üretimlerde kullanılan kutular, masa örtüleri, bakır teller, kimyasal kapları, fırça çeşitleri, bantlar, taşıyıcılar, kablolar, paspaslar ve daha birçok ürün ESD çalışma alanı malzemeleri arasında yer almaktadır.

ESD Çalışma Alanı Malzemeleri Fiyatları

Statik elektriğin kontrol edilmesi ve hassas bileşenlerin korunması için kritik öneme sahip olan ESD çalışma alanı malzemeleri, yapılan üretim çeşidine göre olukça fazla seçeneğe sahiptir.

TestCihaz.com internet sitesinde kolaylıkla inceleyebileceğiniz ESD çalışma alanı ekipmanları arasında farklı renklerde üretilen Xytronic 180ml ESD kimyasal kabı çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler tek elle basit bir işlemle titiz miktarlarda sıvı sağlamak için HDPE (yüksek yoğunluklu polietilen şişe) ile birleştirilmiş benzersiz bir paslanmaz çelik pompalama mekanizmasına sahiptir.

Avrupa ve Amerika'da olmak üzere tüm dünyada önemli bir pazar payına sahip olan, bununla birlikte Türkiye’de de lider konumda yer alan Desco Europe markasının ESD çalışma alanı malzemeleri, TestCihaz.com üzerinden müşteri ile buluşmaktadır.

En çok tercih edilen ürünlerden Desco Europe CW-35276 180ml ESD kimyasal kabı çeşitleri ise enerji tüketir ve değerli statik duyarlı baskılı devrelerini korumak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda renkli şişeler, iş istasyonunda çeşitli kimyasalların tanımlanmasını kolaylaştırır.

Farklı şekil ve boyutlarda üretilen Desco Europe CW fırçalar, statik yük oluşumunu en aza indirir ve topraklanmış personel tarafından tutulduğunda elektrostatik yükleri toprağa aktarır. Statik enerji tüketen çift katmanlı kauçuk Desco Europe CW paspas çeşitleri de ESD çalışma alanı malzemeleri arasında önemli bir yere sahiptir.  

Antistatik, düşük triboşarjlı, taşınabilir, iki topraklama çıtçıtlı koruyucu çalışma yüzeyi ile Desco Europe CW-16475-80720 45cmmX56cm ESD Kırmızı Portatif Çantalı Masa Örtüsü Saha Kiti, ESD alanlarında çalışanlar tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir. Ayrıca kanvas taşıma çantasıyla tüm ekipmanları ile kolaylıkla transfer edilen ESD masa örtüsü zemine uyacak şekilde uçtan yivli topraklama kablosuna sahiptir.

Kullanım amacından, üretildiği malzemenin kalitesine kadar farklı parametrelere göre üretilen ESD alan kutuları arasında yer alan Desco Europe CW-37563 445mmX203mmX178mm ESD Makara Saklama Kutusu ve Desco Europe CW-37061 267mmx216mmx64mm ESD Komponent Taşıma Kutusu da yer alıyor.

Desco Europe CW-230647-60208 10mm ESD Terminal Çevirici Banana Girişli Erkek-Dişi Çıtçıt modelleri ise tüm ürün özellikleriyle ve fiyat avantajıyla testcihaz.com üzerinden satın alınabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.