Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Flux Lehim Suları

Elektronik bileşenlerin devre kartına lehim işleminin yapılmasını kolaylaştıran kimyasala Flux adı verilir. Devre bileşenlerinin kartlara lehimlenmesini sağlama amacı ile kart yüzeyindeki devre yollarının lehime uygun olması gerekir. Aksi halde lehimleme işlemi verimli olmaz. Bu durum da devre ömrünü olumsuz yönde etkilenir.

Bileşenlerin kart yüzeyine lehimlenmesi sırasında lehimin performansını artırabilmek için flux lehim suyu kullanılır. Lehim banyosundan sonra yüzeyde ortaya çıkan toz, oksitlenme ve korozyona engel olmak için elektronik devrenin ömrünü uzatmak üzere fluks temizleyici ürünler kullanılmalıdır. Lehimleme işlemine geçmeden önce devre kartını temizleyerek lehimin daha iyi akması ve bileşenin düzgün lehimlenmesini sağlayan flux kullanılması gerekir. Flux kullanılmazsa lehimin, yüzeyde toplanarak bileşenin devreye yapışması ile sonuçlanabilir.

Flux Temizliği Nedir?

Flux, lehimlemenin yardımcı kimyasallarından biridir. Lehimleme için gerekli olan ancak işlem sonrasında iyice temizlenmesi gerekir. İyi temizlenmeyen lehim suyu kalıntıları, baskı devre kartları ve bileşenlere çeşitli zararlar verebilir. Bu nedenle lehim işlemi sonrası baskılı devre kartları, manuel ya da otomatik olacak şekilde mutlaka yıkanarak temizlenmelidir. Bu temizlik sonrası baskılı devre kartının tüm flux ve lehim artıklarından arınması sağlanmış olur. Aynı zamanda oksidasyona karşı korunması da sağlanmış olur. Bu çalışmalar için TestCihaz su ve solvent bazlı, doğada çözünebilen ve farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunan Flux ürünlerinden satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun kimyasalı kullanarak elektronik kart temizliğinde en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Flux Fiyatları

Lehim suyu fiyat seçenekleri ürünlerin özelliklerine göre değişir. Ürünlerin üretilmesinde kullanılan maddeler, ürünlerin fiyatlarını etkiler. TestCihaz Flux kategorisinde yer alan Almit markasına ait olan çevre dostu kimyasal temizlik ürünleri içinden seçim yapabilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.