Sıralama seçin
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Antistatik Personel Ürünleri

Antistatik personel ürünleri, elektriksel statik enerjinin çalışan üzerinde birikmesini engellemek veya boşaltmak için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler, elektrik yüklerini kontrol etmenin yanı sıra insanları, hassas elektronik cihazları ve patlayıcı maddeler gibi statik elektrikten etkilenebilecek diğer unsurları korumak için tasarlanmıştır.

ESD personel ürünleri, elektronik ürünlerin üretimi, montajı veya bakımı gibi hassas işlerde çalışan personelin ve çevrelerinin korunmasına yardımcı olur. Elektrostatik deşarjın neden olabileceği hasarı en aza indirmek için kullanılırlar. Bu sayede ürün kalitesi artar ve üretim süreçleri de daha güvenli hale gelir.

Birçok farklı seçeneği bulunan antistatik personel ürünleri kısaca, çalışan, çalışma ortamı ve ortaya çıkan ürünün güvenliği için büyük önem taşır. Personel sağlıklı bir şekilde üretimine devam ederken, oluşabilecek olumsuz durumlardan koruma altına alınmış olur. Çalışma ortamında herhangi bir enerji, zaman ve bütçe kaybı yaşanmazken, ortaya çıkan ürünün kalitesi ve teslim tarihi de yapılan planlara uyar.

Antistatik Personel Ürünleri Nelerdir?

ESD alanlarında personellerin kullandığı antistatik ürünler pratik kullanım ve kolay taşınırlıkları ile çalışma ve üretim verimliliğini artırmaktadır. Personel üzerinde oluşan statik elektriği boşaltmak ve ESD olaylarını engellemek amacıyla üretilen ürünler el, ayak ve üst gövdede kullanılır.

Antistatik personel ürünleri arasında en çok tercih edilenler arasında ESD önlük çeşitleri gelmektedir. Çalışanların vücutlarının elektrostatik yük birikimini engelleyen bu önlükler, elektronik ürünlerin montajı veya hassas cihazların işlenmesi sırasında statik elektriğin yayılmasını engeller.

Genellikle diz üstü boyutta üretilen antistatik önlük modelleri hassas öğelerin işlendiği üretim ortamlarında kullanılır. Özellikle düğmeli olarak üretilen bu tarz önlükler parçalarla doğrudan teması önler.

Hafif, rahat ve nefes alabilen bir yapıya sahip olan antistatik önlük modelleri aynı zamanda makinede yıkanabilir ve sert ve dayanıklı bir şekilde üretilmiştir.

Antistatik çalışma ortamlarında sık kullanılan personel ürünlerinden biri de ESD ayakkabı çeşitleridir. Çalışanların yerden elektrostatik yük boşaltmasına yardımcı olan bu özel ayakkabılar, zeminle temas ettiklerinde oluşabilecek statik elektrik deşarjını engeller. ESD korumalı alana gelen ziyaretçiler için kullanılan ayak topraklama bantları da yine ESD çalışma ortamlarında bulunması gereken ürünlerdendir.

Özellikle hassas elektronik bileşenlerle çalışırken oldukça kullanışlı olan ESD bileklikler kullanıcıların vücutlarındaki elektrostatik yük birikimini boşaltmalarına yardımcı olur. Bu da başta da belirttiğimiz gibi herhangi bir olumsuz durumun önüne geçilmesinde büyük önem taşır.

Antistatik Personel Ürün Fiyatları

Her üründe olduğu gibi antistatik personel ürün fiyatları, ürünün markasına, modeline ve kategorisine göre değişiklik göstermektedir. TestCihaz.com üzerinden alıcının beğenisine sunulan ESD personel ürünlerinde ise en çok Xytronic ve Desco Europe markaları öne çıkmaktadır.

TestCihaz.com üzerinden alıcının beğenisine sunulan ürünler arasında Xytronic 1,8m Kordon ve 10mm ESD Bileklik Seti uygun fiyatı ile dikkat çekerken, Avrupa ve Amerika pazarında geniş bir yere sahip olan Desco Europe CW-229620-60106 10mm ESD Siyah Ayarlanabilir Metal Bileklik, large, medium ve small boyutlarda üretilen Desco Europe CW-19905 3,5mm 3,6m ESD Çift Telli Metal Set Magsnap Bileklik de en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Pek çok ürüne ev sahipliği yapan sitede yer alan metal ve antialerjik elastik ESD bileklik modellerinin yanı sıra ESD önlük, ayak topraklama bandı, galoş çeşitlerini kolaylıkla inceleyebilir, fiyat ve performans karşılaştırması yapabilirsiniz…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.