Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

El Tipi LCR Metre Çeşitleri

El Tipi LCR Metre; kapasite, indüktans ve direnç ölçümü yapabilmek için tasarlanmış kaliteli ve uzun ömürlü ölçü cihazıdır. El tipi LCR metreler, taşınabilir uygulamalar için tasarlanmış ürünlerdir. Test ve ölçüm amacı ile kullanılan bu cihazlar birçok alanda kendine kullanım imkanı bulur. Bu sayaçlar, pille çalışması ve hafif olması ile oldukça pratiktir.

Günümüz teknolojisi ile tasarlanmış olan bu modeller, verileri bilgisayara iletmek için bir USB bağlantı noktasına sahiptir. Basit bir şekilde AC direnci ile endüktansı ölçmeye yarayan cihazlar, %0,1 – %0,2 arasında değişen ölçüm doğruluğu sunar.

El Tipi LCR Metre Nasıl Kullanılır?

El tipi LCR ölçüm cihazını kullanmak genellikle basittir. Ancak, ölçüm sonuçlarını etkileyebilecek bazı ayar seçeneklerine hakim olmanız gerekir. Yanlış ayarların seçilmesi bazı durumlarda zayıf ölçüm sonuçlarına sebebiyet verir.

Kapasitans, Endüktans, Direnç ölçümlerinin her birinin kendine has dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. El tipi LCR Metre ile ölçüm yaparken bu noktalara dikkat etmeniz gerekir. El tipi LCR metrenin ölçüm kapasitesi aralığı ve ekranın çözünürlüğü uygulanan test frekansına göre değişiklik gösterir. Bunun sebebi de test frekansının değişmesiyle devre belirli bir bileşen için daha az ya da daha fazla yanıt vermesidir.

Uni-T markası tarafından üretilen rezistans metrelerden satın almak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.