Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Masa Tipi LCR Metre Çeşitleri

LCR Metre, elektronik bileşenlerin endüktans, kapasitans ve direnç değerlerini ölçmeye yarayan bir çeşit elektronik test cihazıdır. LCR metreler empedans olarak adlandırılan fiziksel bir özelliği de ölçmeye yarar. Empedans Z ile ifade edilen bir değerdir. Empedans, alternatif akımın akışına karşı direnç göstermesi ile bilinir. Empedans, karışık yapılı bir düzlem içinde vektör olarak ifade edilir. LCR Metre sadece akım ve gerilim değerlerinin oranını ölçmez. Bunlara ek olarak, akım ve gerilim dalga biçimleri arasındaki faz farkının da ölçülmesinde etkin sonuçlar verir.

Masa Tipi LCR Ne İşe Yarar?

Masa tipi LCR metre; direnç, kapasitör ve indüktörün AC kalibrasyonu için kullanılan ölçüm araçlarındandır. Masa tipi ve el tipi LCR metreler karşılaştırıldığında masa tipi olanlar, programlanabilir frekans ayarı ve yüksek ölçüm doğruluğu gibi özelliklere sahip olması ile el tipi LCR metrelerden ayrılır. Bu tip LCR metrelerin, 100 kHz’in üzerinde seçilebilir test frekansı da vardır. Bu cihazlar hava çekirdekli bobinler, transformatörler ya da SMD bileşenler ölçümleme ve değerlendirmede de rol oynar.

GW instek, Extech ve Rohde&Schwarz markaları tarafından üretilen LCR metrelerden satın almak için sitemizi inceleyebilir, fiyat ve ürün karşılaştırmaları yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.