Sıralama seçin
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.

Antistatik Poşet Çeşitleri

Antistatik poşet, elektronik bileşenler, cihazlar veya diğer hassas ürünlerin depolanması veya taşınması sırasında elektrostatik yüklerin birikmesini önlemek amacıyla tasarlanmış bir tür ambalaj malzemesidir. Elektrostatik yükler, elektrik yüklerinin bir nesne üzerinde biriktiği veya transfer edildiği durumlarda oluşur. Bu yükler, hassas elektronik bileşenler üzerinde zararlı etkilere neden olabilir, bu nedenle bu tür bileşenleri korumak için antistatik önlemler alınması önemlidir.

Antistatik poşetler genellikle polietilen veya polipropilen gibi malzemelerden yapılır. Bu poşetler, içine konulan ürünlerin elektrostatik yüklerin birikmesini veya boşaltılmasını önlemek için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Antistatik poşet çeşitleri, genellikle elektrostatik yüklerin yüzeylerinde dağılmasına yardımcı olan iletken bir tabaka veya malzeme ile kaplanır. Bu iletken kaplama, poşet içindeki ürünlerin yüzeylerindeki elektrostatik yükleri emer ve dağıtır, böylece ürünlerin zarar görmesini engeller.

Antistatik Poşet Ne İşe Yarar?

Antistatik poşetler, çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilir ve elektronik ürünler, entegre devreler, bilgisayar parçaları, hassas aletler ve diğer benzeri hassas ürünlerin güvenli bir şekilde saklanması ve taşınması için kullanılırlar. Bu poşetler, elektrostatik koruma gerektiren endüstrilerde yaygın olarak kullanılır, çünkü elektrostatik deşarj (ESD) elektronik bileşenlerde kalıcı hasarlara veya veri kaybına neden olabilir.

Antistatik Poşet Çeşitleri Nelerdir?

ESD çalışma ortamlarında üretilen hassas ürünler için kullanılan antistatik poşetler kullanım amaçlarına göre farklı çeşitlere sahiptir.

Küçük elektronik bileşenler, entegre devreler ve diğer hassas ürünlerin saklanması ve taşınması için antistatik torba kullanılırken, özellikle elektronik ürünlerin taşınma ve depolanması sırasında antistatik taşıma torbaları tercih edilir.

Antistatik kabarcıklı zarflar da yine hassas ürünleri çizilmelere ve elektrostatik boşalmalara karşı korumanın yanı sıra kabarcıklı yapısı sayesinde üründe darbeler nedeniyle oluşabilecek zararları önlemek amacıyla kullanılır.

Bir başka antistatik poşet çeşidi olan Antistatik ESD torbaları, elektrostatik olarak hassas cihazları ve bileşenleri saklamak ve taşımak için tasarlanmıştır. ESD poşet çeşitleri genellikle endüstriyel ve elektronik üretim alanlarında kullanılırlar.

Üründeki elektrostatik şarjın seviyesini ölçen ve gösteren akıllı torbaların yanı sıra, içeriği hızlıca kapatmak ve korumak için kullanılan antistatik kapatma torbaları da sektörde en çok tercih edilen antistatik poşet çeşitleri arasında yer alır.

Antistatik Poşet Fiyatları

Elektrostatik koruma gerektiren ürünlerin korunması, taşınması ve depolanması konusunda önemli bir yere sahip olan antistatik poşet çeşitlerinin fiyatları da üretim malzemesi, boyutu ve pakette yer alan ürün sayısına göre değişiklik göstermektedir.

TestCihaz.com üzerinden kolaylıkla inceleyebileceğiniz ve detaylarını öğrenebileceğiniz ESD poşet çeşitlerine bakıldığında polietilen malzemelerden üretilen poşetlerle birlikte metal içi film laminat kaplı poşetlerin de olduğu görülmektedir.

Avrupa ve Amerika’nın yanı sıra Türkiye pazarında da lider konumda yer alan Desco Europe markasının ürünleri sitede Desco Europe CW-300810-201530-90612 200mmX200mm ESD Metalize Poşet 100lük Paket, Desco Europe CW-204075 255mm x 355mm ESD Pembe Poşet 100lük Paket, Desco Europe CW-200540-90965 355x455mm, 50mm ESD Metalize İç Baloncuklu Poşet 10luk Paket şeklinde yer almaktadır.

Poşetlerin boyutları, üretim malzemeleri, üretim stilleri ve diğer tüm özellikleri fiyatları üzerinde değişikliğe neden olurken, ürünleri hakkındaki en ince ayrıntılar TestCihaz.com internet sayfasında istenilen ürüne tıklandığında görülebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.