Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Empadans Analizör Çeşitleri

Empedans analizör, alternatif akım (AC) sistemlerinde akıma karşı mukavemeti ölçen cihazlardır. Hassas empedans ölçümü, elektronik parçalar ve devrelerin analizi için kullanılan empedans analizörü sayesinde hızlı sonuçlar elde edilir. Empedans analizörler, fiziksel ya da kimyasal özelliklerin akım ve voltaj ile nasıl etkileşime girdi ifade eder. Başka bir deyişle ise empedans analizör, bir malzemenin ya da bileşenin akımı ne kadar iyi geçirdiğidir. Voltajın akıma oranı ise ohm cinsinden ölçülür.

Empadans Analizör Ne İşe Yarar?

Empedans analizör ve kombinasyon analizörleri birçok farklı test fikstürleri sayesnde doğru ve kapsamlı bileşen ve materyal değerlendirmesi alınmasını sağlar. Empedans analizörler, spot frekanslar ya da frekans aralıkları üzerinden empedans endüktans, kapasitans ve direnç gibi ölçümler yapar. Bunlara ek olarak, bazı empedans analizörler -55 °C ila - 150°C arasında geniş bir ısı aralığında ısı karakteristik ölçüm çözümü de sunar. Dolayısı ile empedans analizör çok farklı test koşullarında oldukça geniş kapsamlı bileşen ve materyalleri test etmek için en etkili çözümleri sunan araçlardır.

Hioki markası tarafından üretilen empedans analizöre sahip olmak için TestCihaz sayfasını inceleyebilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.