Sıralama seçin
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.

Lehim Teli Çeşitleri

Günümüzde gelişen teknolojilerinde yardımı ile birçok sistem yaşamı kolaylaştırmak üzere tasarlanır. Yaşamımıza pratiklik pratiklik kazandırmak için hizmet sunan en önemli sistemler elektrik sistemleridir. Elektrik sistemlerinde bir devrenin sorunsuz olarak çalışması için bazı malzemelere ihtiyaç duyulur. Lehim teli de bu malzemeler içinde en çok kullanılan ürünlerdendir.

Elektrik devrelerindeki parçaların birbirlerini kusursuz şekilde tutmaya yarayan havya teli ısıtılarak kullanılır. Elektrik akımının kusursuz bir şekilde iletilmesinde rol sahibi olan kalın lehim teli tüp ya da makara şeklinde satılır. Hangi ürünü satın alacağınıza ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Elektrik devrelerindeki parçaları birbirine tutturmaya yarayan lehim tellerini, doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Aksi takdirde devreden beklediğiniz performansa ulaşamayabilirsiniz.

Alaşımın tel haline getirilmesi ile elde edilen bu ürünler, elektronik sistemlerinin olmazsa olmazlarındandır. Birçok özelliği ile birbirinden ayrılan teller arasından ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kalay ve başka metallerin alaşımı ile elde edilen bu teller; renk, boyut ve kalınlık olarak farklı özelliklerde üretilir. Dilerseniz makara şeklinde satılan ürünlerden dilerseniz tüp lehim teli ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Lehim Teli Özellikleri Nelerdir?

Elektronik devrelerdeki parçaların birbirlerine tutunabilme için elektrik akımının iletilmesi gerekir. Bu noktada en iyi lehim teli kullanımı büyük öneme sahiptir. Tercih edeceğiniz telin, lehimleme işlemini başarılı bir şekilde yapması gerekir. Elektrik akımını iletme sırasında herhangi bir aksaklığa sebep olmayan bir tel kullanmanız sonuçları olumlu etkiler. Bu noktada ihtiyacınıza göre sert lehim teli seçimi yapabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz malzemenin kaliteli olması da oldukça önemlidir. Aksi takdirde süreç boyunca birtakım problemler yaşayabilirsiniz. Çalışacağınız alana göre kalın ya da ince lehim teli çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Bu seçimi tamamen elektronik devrenin ihtiyacına göre yapmalısınız. Lehim teli seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de seçeceğiniz telin markasıdır. Birçok farklı markanın piyasaya sunduğu farklı özelliklere sahip teller bulunur. Kaliteli lehim teli üreten markalar içinden seçim yapabilirsiniz. TestCihaz üzerinden almit lehim teli seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Lehim Teli Türleri Nelerdir?

Elektronik aletlerin yaşamımızda geniş bir yer kaplaması ile birlikte bu sistemlerin onarım ihtiyaçları da arttı. Bu durumda da birtakım malzemelere ihtiyaç duyulur. Elektronik devrelerin elektriği daha iyi iletmesinde görevli olan en kaliteli lehim teli, elektrik işleri ile uğraşan kişilerin çantalarında bulunması gereken malzemelerden biridir.

Kurşunsuz lehim teli, yüksek ısı uygulanan alanlarda üstün performans sunar. Bu da lehimleme işleminin kusursuz olarak sonuçlanmasını sağlar. Oluşabilecek yağ tabakalarının temizlenmesinde kolaylık sağlayan pastalı malzemeler ile siz de temiz bir işçilikle çalışabilirsiniz. İnce ve kalın işlerde kullanacağınız farklı boyutlara sahip teller farklı markalar tarafından üretilir. Bu teller içinden uygulama alanınıza uyum sağlayan modeller tercih edebilirsiniz.

40/60 ila 60/40 lehim teli olmak üzere iki ayrı ölçüde tel varsa, ince ve karmaşık lehimleme işlemleriniz için 60/40 seçebilirsiniz. Daha kaba işlemler için ise 40/60 ölçülerindeki teller yeterlidir. İhtiyacınıza göre 63/37 lehim teli ölçüsünü de seçebilirsiniz.

Lehim Teli Ölçüleri Nelerdir?

Elektrik devrelerinin yapım ve onarım işlemleri sırasında kullanılan lehim telleri farklı özelliklerle üretilir. Lehimleme işlemlerinde kullanılan bu malzemeler, yüksek ısıya maruz kalacak şekilde işleme sokulur. Elektriğin iletilmesinde önemli bir görev üstlenen kurşunlu lehim teli, hızlı işlem gerçekleştirmesiyle ön plana çıkar. Havya ile kolayca uygulama gerçekleştirebileceğiniz ürünler, profesyonel ve amatör uygulamalar için oldukça elverişli ürünlerdir.

Boyut olarak birbirinden farklı seçenekler sunan teller arasından uygulama alanınıza uygun olan ölçülerde teller seçebilirsiniz. Standart ölçüler; 0.3 mm, 0.5 mm, 0.75 mm, 1 mm, 1.2 mm, 3 mm ölçülerdir. Sizler de bu ürünler içinden ihtiyaçlarınıza yanıt veren boyutlardaki telleri tercih edebilirsiniz. Yalnızca boyut değil ağırlık olarak da lehim telleri farklı seçeneklere sahiptir. 100 gr lehim teli olduğu gibi 200 gr, 500 gr ve 1 kg alternatifleri de vardır. Sizler de bu kategorideki ürünler arasından kaliteli ve ihtiyacınıza uygun ürünleri seçip, lehimleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

En Kaliteli Lehim Teli Malzemeleri

Elektrikçilerin kullandığı önemli malzemelerden biri olan lehimleme telleri; farklı markalar tarafından farklı fiyat ve özelliklere üretilir. Ev ve iş yerlerinde zaman zaman ihtiyaç duyulan bu malzemeler, elektrik devrelerinin yapımı ve onarımında büyük roller üstlenir. Lehim teli çeşitleri ısıtılarak işleme konulan bu materyallerdir. Bu materyallerin kaliteli ve güvenli olması oldukça önemlidir.

Elektrik ve elektronik ürünlerin lehimlenmesi, parçaların birbirine sağlam bir şekilde tutturulması aşamasında devreye giren ürünler farklı ağırlıklarda seçeneklere sahiptir. 500 gr lehim teli sıklıkla tercih edilen ağırlıklardandır. Siz de ihtiyaçlarınıza göre bu ürünlerden birini seçerek başarılı bir lehimleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sağlığa ve çevreye zarar vermeyen içerikleri ile uygulanması oldukça kolay olan lehim teli 500 gr malzemelerini dilerseniz lehim tabancalarıyla daha pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Lehim Teli Fiyatları

Elektronik parçaları sökerken, malzeme bacaklarındaki lehimlerin emilerek plaket yüzeyinden temizlenmesini sağlayan lehim emme teli çalışmalar sırasında oldukça fazla işe yarar. Farklı özelliklerde piyasaya sunulan bu ürünler arasından ihtiyacınız uygun ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Elektrik devrelerindeki parçaları birbirine bağlamaya yarayan lehim teli fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ürünlerde kullanılan teknolojiler, malzemeler ve marka değeri fiyatları belirleyen unsurlardır.

Pirinçten elde edilen bu tel parçaları, iletkenlik üzerinde etkilidir. Elektrikçilerin birçoğunun kullandığı Almit lehim teli 200 gr ve diğer tel çeşitlerine TestCihaz üzerinden ulaşabilirsiniz. Tamir ve tadilat ile ilgili gerekli olan tüm materyallere e-ticaret platformları üzerinden sahip olabilirsiniz. Elektrik devrelerinde en çok ihtiyaç duyulan lehimleme işlemlerinde kullanacağınız lehim temizleme teli ve çok daha fazlasını bu uygulamalar aracılığı ile kolayca satın alabilirsiniz.

Sizler de en ucuz lehim teli ürünlerine uygun fiyat avantajları ile ulaşmak istiyorsanız kategorimizi inceleyin. TestCihaz üzerinden ürünleri inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını inceleyip lehim teli tavsiyesi ile dilediğiniz ürünleri seçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.