Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

DC Elektronik Yük Çeşitleri

Güç kaynakları, günlük yaşamda geniş bir yer bulan sistemlerdendir. Sıklıkla kullanılan güç kaynakları farklı çeşitlere sahiptir. Güç kaynaklarının test edilmesi aşamasında bazı sistemlerden destek alınır. DC elektronik yük cihazı görünüm olarak güç kaynağına benzer bir tasarıma sahiptir. Güç tüketmek amacı ile tasarlanan DC elektronik yük pek çok alanda geniş bir kullanım sunar.

Elektronik yük cihazları genellikle profesyonel kullanıma ihtiyaç duyan alanlarda yer bulur. Elektronik yük cihazları güç kaynaklarını analiz etme ve performans değerlendirmede üstün performans sunması ile dikkat çeker. Kullanım amacı ve şekline göre farklılık gösteren elektronik yük cihazlarını kullanarak birden fazla işlem ve ölçüm yapabilirsiniz.

DC elektronik yük cihazları sayesinde gerilim ölçümü ve gerilim kısa devre test işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik yük cihazları hem üstün performans hem de pek çok marka ve model seçeneği sunar.

Batarya modu ile kullanılan yük cihazlarını kullanılarak pek çok cihazın test edebilirsiniz. DC elektronik yük çoğunlukla güç kaynakları testlerinde sık kullanılan yardımcı cihazlardandır.

Çeşitli görevler üstlenen elektronik test cihazları şarj ve batarya gibi cihazların test süreçlerinde sıklıkla tercih edilir. DC elektronik yük cihazları özellikle güç kaynağı yaşlandırma testlerinde tercih edilir.

DC Elektronik Yük Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?


Elektronik yük cihazları ölçüm, kontrol ve test aşamalarında kullanılan yardımcı ürünlerdir. Bu cihazlar marka ve model yapısına göre farklı özellik ve avantajlara sahiptir. DC elektronik yük cihazının özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • DC Elektronik yükler sabit akım, voltaj, yük ve güç olmak üzere dört fonksiyona sahiptir.
  • Programlanabilir özelliğe sahip elektronik yük cihazları sayesinde akım yükseltme ve düşürme gibi avantajlar sağlanabilir.
  • Elektronik yük cihazları güvenli bir şekilde işlem yapma ve elektriksel ayırma desteği sunar.
  • LCD panel desteğine sahip olan cihazlar sayesinde ölçüm işlemlerini takip etmek de mümkündür.


Tam donanımlı ürünlere çok özel fiyatlarla sahip olabileceğiniz Testcihaz.com, farklı özelliklere sahip DC Elektronik yük cihazlarıyla sizi bir araya getiriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.