Sıralama seçin
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Pensampermetre Çeşitleri

Motor devresi ya da bir havai hattın akımını devreyi kesmeden ölçen alete pensampermetre denir. Akım ölçme işlemi bu cihazla daha kolay hale gelir. Akım trafosu ve ampermetrenin birleşmesiyle meydana gelir. Dijital ve analog çeşitleri vardır. Prensler akımı ve problar gerilimi ölçer. Bir iletkenin etrafına pensle takılarak ölçme işlemini gerçekleştirir. Manyetik akımı algılayan sert ağızları vardır. Sert ağızların ardında ferrit demir yer alır. Pensampermetreler trafo prensibine göre çalışan ölçüm cihazlarıdır. Demir nüve kısmı açılır kapanır, hareketlidir. Basit kaldıraç düzeneğine sahiptir ve içinden geçen alternatif akım manyetik alan oluşturur. İçindeki ibre gerilimi ölçerek ortaya çıkartır. Fluke pensampermetre seçeneklerinde bulunan fluke standartlardan üç kat daha fazla verim alınmasını sağlar. Kabloyu her yöne 150 dereceden fazla esnetir. Daha güçlü bir ölçüm imkânı sunar. Ölçüm cihazlarında daha iyi sonuçlar almak için fluke kullanılır. Pensampermetre içinde küçük bir sargı bulunur. Manyetik alan gerilim üzerinde indüklenir. Sargının içinden geçen akım cihaza uygulanır. Böylece cihaz hiç devreye dokunmadan akım ölçülmüş olur. Kaliteli ve iyi markaların pensampermetre fiyatları seçeneklerinde indirim avantajları sunuyoruz. Hassas ölçüm yapan ölçüm cihazları arasında yer alan pensampermetre çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Sitemizden farklı modellere ulaşabilir, ihtiyacınız olan test cihazını uygun fiyat avantajlarıyla sipariş edebilirsiniz. Hioki CM4375-90 AC/DC 1000A Pensampermetre Z3210 gibi popüler seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Pensampermetre ile Akım Nasıl Ölçülür?

Seri bağlanan pensampermetre manyetik alan etkisi yaratır ve prob kullanmadan ölçüm yapar. Devreye müdahale etmez. İki ayrı kablosu ile harici bağlantı yaptığından gerilimi de ölçebilir. Bu cihazlarla akım ölçümü dışında direnç ölçümü de yapılır. Ayrıca süreklilik testi gibi testlerin de yapılma imkanı vardır. Bazı modellere batarya eklenerek cihaz direnç ölçer hale getirilir. Akım ölçümü yapılırken öncelikle kademe yüksek bölmeye alınmalıdır. Cihazı sağ elle tutarak akım geçen iletkeni çenenin içine alarak ölçüm yapabilirsiniz. Akım taşıyan kabloyu pensin içine almalısınız. İki kablo değil tek kablo çeneye alınmalıdır. DC pensampermetre doğrudan akımı ölçer. DC ve AC doğru ve alternatif akımı ifade eder. DC doğrudan akımdır. Pensampermetre hiç devreye dokunmadan ölçüm yapar. Akım ölçen bu alet dijital ya da analog olabilir. Dijitalde değerler ekrana yansır. Pensampermetre nedir diye baktığımızda bu aletin akım ölçme aleti olduğunu söyleyebiliriz. Akım ölçmeyi daha kolay hale getiren ölçüm cihazları olduklarını da söyleyebiliriz. Dijital multimetre ve akım sensörünü bir araya getirir. Problar gerilim ve pensler akımı ölçen bir cihazdır. Menteşeli ağız kısmına bir iletken pensle takılır ve devreye değmeden ölçüm gerçekleşir. Yüksek kalitede ürünleri uygun fiyat avantajlarıyla sitemizden sipariş edebilir, kaliteli ürünlerle işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Pensampermetre Seçimi Nasıl Yapılır?

Pensampermetre seçimi yapılırken kalitesine ve güvenilirliğine dikkat etmek gerekir. Uygulama alanındaki akım seviyelerine göre seçim yapılmalıdır. Klamb çapı ve şekli ölçüm bölüm ve alanlarına uygun olmalıdır. True RMS ölçüm yapan cihazlar kaliteli cihazlardır. Gerilim seviyeleri dikkate alınmalıdır. AC DC pensampermetre çeşitleri model ve markaya göre değişir. Tasarım ve donanım olarak farklı özelliklere sahip olur. Fiyatlar da marka ve modele göre değişebilir. En iyi fiyatla en kaliteli ürünlere ulaşmak için sitemizdeki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Dijital pensampermetre son teknoloji özelliklere sahip olan seçenektir. Çok daha işlevsel ve kolay ölçüm yapma olanağı sunar. Dijital modelleri seçerek geleceğe doğru adım atabilirsiniz. Pensampermetre seçerken markaya da dikkat etmek gerekir. En iyi markalar bu alanda öne çıkan markalardır. Dünya çapında tanınan başarılı markaların ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Tes pensampermetre bu markalar arasında öne çıkanlardan biridir. Tes ölçüm cihazlarıyla fark yaratan başarılı bir markadır. Bunun gibi başarılı markaların ürünlerini sitemizden kolaylıkla inceleyebilirsiniz. En iyi pensampermetre markaları seçeneklerine sitemizden ulaşabilir, indirimli fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Hassas ölçüm yapan pensampermetre ölçü aleti seçeneklerini değerlendirebilir ve indirimli fiyatlarla en iyi markaların popüler ürünlerini sitemizden sipariş edebilirsiniz. Müşteri dostu hizmet avantajlarını keşfederek sipariş verirken ayrıcalıklı olanaklardan yararlanır, en iyi ölçüm cihazı seçimini yapabileceğiniz ürün çeşitleriyle en iyi tercihleri yapabilirsiniz.

En İyi Markaların Pensampermetre Çeşitleri İndirimli Fiyatlarla

Hassas ölçüm yapan akım ölçer aleti pensampermetre çeşitlerinde farklı marka ve model seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Mini pensampermetre gibi alternatif model çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Kullanım alanına ve kullanım amacına göre en uygun seçenekleri görebilirsiniz. Kullanım amacına ve kullanım alanına göre seçim yaparken yüksek kalite standartlara güvenebilirsiniz. Yüksek kalitede ürün çeşitlerini indirimli fiyatlara sipariş edebilirsiniz. En iyi markaların son teknoloji modellerini avantajlı fiyatlarla inceleyebilirsiniz. Kaçak akım pensampermetre gibi ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Kaçak akımı çok kolay şekilde tespit edebilirsiniz. FLIR T-CM83 600A Bluetooth Meterlink Güç Metre + Pensampermetre gibi son teknoloji ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İşlerinizi kolaylaştıracak son teknoloji ölçüm cihazlarını sitemizde bulabilir, istediğiniz ürünü sipariş ederken indirim olanaklarından yararlanabilirsiniz. En yüksek kalitede marka ürünleri en iyi fiyat avantajlarıyla satın alma şansını yakalarsınız. Farklı ürünler arasından seçim yaparken yüksek kalite standartlarına her zaman güvenebilirsiniz. Sitemizde karşınıza çıkan tüm ürünler yüksek kalite standartları karşılar. İşlerinizi yaparken verimliliği artıracak ürün çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. DC akım ölçen pensampermetre gibi özel tasarım ürünlerde uygun fiyat avantajları sunuyoruz. DC akım ölçümü yapmanızı sağlayacak bu cihazlarda farklı model seçenekleri vardır. Dijital modeller daha işlevsel kullanım sunar. Dijital modellerde daha kısa sürede daha kesin çözümler üretmek mümkündür. En iyi pensampermetre seçeneklerine sitemizden kolay ulaşabilir, sipariş verirken uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sitemizde karşınıza çıkan ürün modelleri son teknoloji ürün modelleridir. En iyi markaların son teknoloji ürün modellerini sitemizde bulabilir, kullanım alanına uygun modeli sipariş verebilirsiniz. Kullanım alanı ve kullanım amacına uygun model tercihini sitemizden kolaylıkla yapabilirsiniz. Avantajlı fiyat indirimleriyle yüksek kalite model satın alırken ekonomik tercihler yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.