Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Spektrum Analizörü Çeşitleri

Elektronik ortamlarda osiloskop, multimetre, pensampermetre gibi pek çok ölçüm ve test ekipmanı kullanılır. Bu cihazlardan biri de spektrum analizörüdür. RF testinin gerekli olduğu alanlarda yaygın olarak kullanılan spektrum analizör, verilen bir giriş sinyalinin büyüklüğünü cihazın tam frekans aralığına göre ölçmek için tercih edilir. Bilinen ve bilinmeyen sinyallerin spektrumunun gücünü ölçmek için tercih edilen spektrum; genliği y ekseninde, frekansı x ekseninde temsil eden bir grafik şeklinde verileri görüntüler.

Uni-T, R&S, GW gibi markalar tarafından tasarlanan spektrum analizörü özellikleri hakkında bilgi almak ve fiyat karşılaştırması yapmak için TestCihaz ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Spektrum Analizi Nerelerde Kullanılır?

Farklı frekanslarda ortaya çıkan sinyal genliklerini görmek için spektrum analizörü kullanımı oldukça faydalıdır. Aynı zamanda spektrum analizöründe, farklı frekanslardaki sinyallerin genliklerine de bakılır. Bu sinyallerin genliklerini ölçmek başta olmak üzere hangi sinyallerin mevcut olduğunu ve benzerlerini bulmak için de spektrum analizöründen yararlanılır.

Spektrum analizörü, radyo frekansı ya da RF sinyallerini içeren devre ve sistemlerin test ve ölçüm işlemlerini yapan önemli bir test ekipmanıdır. Spektrum analizörleri, ses analizi dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda tercih edilen ürünlerdendir.

Spektrum Analizör Nasıl Kullanılır?

Her analizör birbirinden farklı olsa da, her cihazın üzerinde yer alan ekipmanların temel kavramları hemen hemen aynıdır. Tüm analizörlerde aynı ölçüm türleri yapılabilir. Cihazlar ile aynı temel kontrol fonksiyonları kullanılabilir. Spektrum analizör kullanımı oldukça kolaydır.

Cihaz üzerinde yaptığınız işlemleri görüntüleyen bir ekran yer alır. Frekans ayarı yapabileceğiniz bir tuş takımı olan cihazlarda; tarama hızı, bant genişlikleri kazanç ve zayıflama ayarları da bulunur. Daha birçok kontrolü yapabileceğiniz tuşlar da mevcuttur.

Spektrum Analizör Fiyatları

Spektrum analizör fiyat seçenekleri de ürün çeşitliliği gibi birbirinden farklıdır. Spektrum analizörler farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretilir. Ürünlerde kullanılan teknolojiler ürünlerin fiyatlar üzerinde etkilidir. Cihazların fiyatlarının belirlenmesinde marka değeri, ürün özellikleri, kullanım alanları etkilidir. Cihazlar içinden hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemek için hangi alanda kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Farklı markalar tarafından üretilen Spektrum analizörleri Testcihaz.com adresinden satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.