Sıralama seçin
Toplam 59 ürün görüntüleniyor.
Toplam 59 ürün görüntüleniyor.

Prop Çeşitleri

Dijital multimetrelerde kullanılmak üzere tasarlanan problar, ölçümleme yapmaya yarar. Dijital prometre volt, akım (amper) ve direnç (ohm) gibi iki ya da daha fazla elektriksel değeri ölçmek için kullanılan bir test cihazıdır. Elektrik ve elektronik endüstrilerinde yer alan teknisyenler için standart bir tanılama aracı olan bu ürünlerin bazı ekipmanlar ile birlikte kullanım ihtiyacı vardır.

Ölçü aleti probu, multimetrelere takılan esnek, yalıtımlı kablolardan oluşur. Bu kablolardan kırmızı olan artı için siyah olan ise eksi içindir. Test edilen araç ile multimetre arasında iletken rolüne sahip olan prop ölçü aleti devreleri test etmek için kullanılır. Hioki, Rohde&Schwarz, Uni-T, GW Instek, Megger ve Chauvin Arnoux gibi bilinen markalar tarafından üretilen ürünlere TestCihaz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Problar Cihazlara Nasıl Takılır?

Dijital multimetre ile yapılan tüm uygulamalarda kullanılan elektriksel ölçümler içinden seçimler yaparken dikkate alınması gereken bazı kriterler vardır. Potansiyel güvenlik tehlikeleri oluşturan uygulamalarda kaliteli cihazlar ile çalışmak çok önemlidir. Herhangi bir test ekipmanını kullanması gereken kişiler; doğru çalıştırma prosedürlerine göre ürünleri kullanmalıdır. Güvenlik önlemleri için problar kullanılırken kullanım kılavuzları incelenmelidir.

Ünitenin önünde yer alan iki adet porta iğne uçlu ölçü aleti probu takılır. COM ortak uçtur ve COM ucuna öncelikle siyah prob takılır; ancak, kırmızı prob ile siyah prob arasında renk dışında bir fark bulunmadığı da unutulmamalıdır. 10A, büyük akımları ölçmede kullanılan özel bir port çeşididir. mAVΩ ise kırmızı probun yerleştirildiği porttur. Bu port akımın ve direncin ölçülmesini sağlar. Probları taktıktan sonra cihaz ölçüme hazırdır.

Prob Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Hassas prob uçları, optimum performansı sağlamak için ölçüm sistemlerini tamamlamak üzere tasarlanmış ürünlerdir. Ölçü aleti prob çeşitleri tasarımlarının başarılı sonuçlar verebilmesi; prob ucunun bir öğeye erişebilmesine ve ardından temas noktasında hassasiyet sağlayabilmesine bağlıdır. Ölçüm sırasında aşırı eğilmeye izin veren riskli bir tasarıma sahip bir prob kullanıldığında etkin bir sonuca ulaşmak mümkün değildir. Birçok marka tarafından mümkün olan en yüksek hassasiyeti sunmak amacıyla, kapsamlı bir şekilde tasarlanan prob uçları sayesinde kullanım alanlarınızda kusursuz sonuçlar alabilirsiniz.

Fluke ölçü aleti probu; her iki ucunda da düz konnektör bulunan kırmızı ve siyah silikon yalıtımlı test iletkenidir. Takviyeli gerilim azaltma özelliğine sahip olan ürünün içinde kırmızı ve siyah dişi kuplör yer alır. Test iletkenlerini 1.5 metreye kadar uzatabilir. Ölçü aleti probu fluke ile devreleri test edebilirsiniz.

Uni-t ölçü aleti probu; yüksek akım ve frekans aralığına sahip bir üründür. ölçü aleti probu tüm UTD ve UPO serisi oscilloskoplar için uygundur.

Prob Fiyatları

Prob fiyatlarını belirleyen birçok etken vardır. Bunlar; üründe kullanılan teknolojiler, ürünün kullanım alanı, tasarımı marka değeri gibi sıralanabilir. Bu cihazlar içinden seçim yapmadan öce kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ve kullanım alanını doğru belirlediğinizde, cihaz seçimi konusunda da kolaylık elde edersiniz. TestCihaz ürün gamında yer alan problar içinden birçok alanda kullanabileceğiniz ürünler bulabilir hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.