Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Frekans Sayıcı Cihazları

Piyasada çeşitli yöntemler kullanarak yapılmış değişik tiplerde frekans sayıcı yani frekansmetreler satışa sunulur. Frekans sayıcılar; analog ibreli, titreşimli, sayısal, programlarla tasarlanmış birçok seçeneğe sahiptir. Günümüzde teknolojiler ile tasarlanan ürünler içinde ön plana çıkan dijital entegrelerle gerçekleştirilen sayısal göstergeli frekans sayıcılardır. R&S, GW Instek markaları tarafından tasarlanan farklı özelliklere sahip frekans sayıcılara TestCihaz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Frekans Sayıcı Nedir?

Frekans sayıcı, alternatif akım devrelerinde elektrik enerjisinin frekansını ölçmeye yarayan yardımcı cihazdır. Frekansmetre olarak da adlandırılan frekans sayıcılar, frekansı ölçülmek istenen devreye nötr ve faz ucundan uç alınması ile bağlanır. Devreye paralel olarak bağlanan cihazların kullanımı oldukça kolaydır.

Frekans Sayıcı Çeşitleri Nelerdir?

Frekans sayıcılar; analog, dijital ve dilli çeşitlere sahiptir. Dijital frekans sayıcılar günümüzde en çok tercih edilen modellerdir. Ölçüm hassasiyetleri ve ekran üzerinden ölçüm değerlerinin kolayca okunmasında yardımcı olan kullanıcısına kolaylık sağlayan dijital cihazlar, farklı markalar tarafından çeşitli özelliklerde tasarlanır. Alternatif akımların bir saniye içindeki saykıl sayısını ölçümleyen frekans sayıcıların kaliteli olması alınan sonuçlarda oldukça etkilidir.

Frekans Sayıcıların Özellikleri Nelerdir?

Frekans sayıcılar, alternatif akım devreleri için elektrik enerjisinin frekansını ölçmekte kullanılan aletlerdir. Frekans sayıcılar frekansı ölçülmek istenen devreye nötr ve faz ucundan uç alınması ile devreye paralel olarak oldukça kolay biçimde bağlantı yapılmasını sağlayan profesyonel cihazlardır. Frekans ve periyot ölçümü sağlayan cihazlar, hem yüksek hem de düşük fekansta yüksek çözünürlük sunar. Yüksek hassasiyete sahip olan cihazlar, değişken tetikleme seviyesi kontrolüne de sahiptir.

Frekans Sayıcıların Fiyatları

Frekans sayıcı fiyatı, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu cihazları satın almadan öce kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ve kullanım alanını doğru belirlediğinizde, cihaz seçimi çok daha kolay olacaktır. TestCihaz ürün gamında yer alan frekans sayıcılar içinden özellikle endüstriyel tesislerde yer alan işletme geriliminin frekansını doğru şekilde ölçmek için üretilmiş ve yüksek kalitede tasarlanan ürünlerden satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.