Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Voltaj Dedektörleri

Voltaj dedektörü, kontrol kalemi olarak da bilinir. Bir cihazın elektrikle yüklü olup olmadığının tespit edilmesinde kullanılan yardımcı ürünlerden olan voltaj dedktörleri, farklı alanlarda kullanıma uygun seçeneklere sahiptir. Genellikle dedektör kontrol kalemi şeklinde tasarlanan bu ölçüm cihazları farklı şekillerde de karşımıza çıkar. Elektrik sistemlerinin voltaj yüklerinin tespitinin doğru şekilde yapılmasına yarayan voltaj dedektörleri de bulunur.

Otomatik güç ve düşme testi gibi işlemlerin de yapılabildiği voltaj dedektörleri kullanım açısından da kullanıcılarına kolaylık sağlar. Böylece ölçüm yapılacak alan seçeneklerin de artmasını sağlar. Hioki gibi markaların ürettiği voltaj dedektörlerinden birine sahip olmak için TestCihaz’ı inceleyebilirsiniz.

Voltaj Dedektörleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Voltaj dedektörlerinin kullanım alanlarına göre özellikleri de değişiklik gösterir. Voltaj dedektörleri evlerin içindeki elektrik akımının geçtiği alan ve cihazlardan, sokaktaki elektrik direklerine kadar pek çok farklı alanda ölçüm amacı ile kullanılır. Temassız gerilim dedektörü ile cihazların, elektrikli aletlerin ve elektrik direkleri gibi daha büyük alanların elektrik yüklü olup olmadığı çok daha güvenli şekilde gerçekleştirilebilir.

AC voltaj dedektörü de çok tercih edilen bir diğer voltaj dedektörü modellerindendir. Bu voltaj dedektörü çeşidi de elektrik yük ölçümü yapar. AC dedektörler, 1000V, 90V ve 1000V arasında bir frekans aralığına sahiptir. Bu sayede kullanım alanları da oldukça geniştir. Hafif yapıya sahip ürünler olmaları sebebiyle de taşıma esnasında kişiye kolaylık sağlar.

Voltaj Dedektörü Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Voltaj dedektörü kontrol kalemi, tek bir cihazın elektrik yükünün kontrol etmeye yaradığı gibi birçok farklı alanda da kullanıma uygundur. Farklı alanlarda kullanılma üzere geliştirilmiş birçok voltaj dedektörü seçenekleri vardır. Evlerdeki bir cihaz için ölçüm yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz voltaj dedektörleri ile sokakta elektrik direklerinde kullanılmak üzere seçeceğiniz voltaj dedektörleri özellikleri açısından birbirinden farklıdır.

Bu nedenle ürün seçimi sırasında öncelikle hangi alanda kullanım yapacağınıza ve bu alanın hangi özelliklere sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. 36 kV voltaj dedektörü ile yapılacak ölçüm alanları daha sınırlıdır. Bu alanlar dışındaki voltaj dereceleri için daha geniş kapsamlı bir voltaj dedektörünün seçilmesi uygun olur. OG dedektörü bu seçeneklerden biridir. Elektrik voltaj dedektörü ve voltaj amper ölçer sesli test cihazı da voltaj dedektörleri içinde tercih edilen ürünler içinde yer alır.

Temassız gerilim dedektörü ile voltaj kaynağı tespiti yapılabilir. Voltajın kesildiğini sesli ve ışıklı uyarının sona ermesi ile anlayabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde her türlü kötü görüş ortamı ve karanlık alanşarda dahil olmak üzere voltaj kaynağını güvenli mesafeden ve temassız olarak tespit edebilirsiniz. Sadece voltaj ölçmeye yarayan ürünlerin dışında hem voltajın ölçülebildiği hem de süreklilik ölçümlerinin yapılabildiği seçenekler de vardır.

Kullanım açısından birçok alanda kullanıma uygun olan ve çok amaçlı bir ölçüm sistemine sahip olan cihazlar, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Voltaj dedektörleri arasında kullanım alanı açısından ve taşınabilirlik açısından büyük avantaj sağlayan ürünler de her zaman ön plandadır. Bu nedenle satın almak istediğiniz voltaj ölçerden beklentilerinizin neler olduğunu doğru belirlemelisiniz.

Voltaj Dedektörü Fiyatları

Voltaj dedektörü fiyatları, voltaj dedektörünün modeline ve taşıdığı özelliklere göre değişiklik gösterir. Og dedektörü fiyatları diğer dedektör fiyatlarından özellikleri sebebi ile ayrılır. Ürünler çeşitliliğe sahip olduğu gibi fiyatları da çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle cihaz seçimi yaparken, ölçüm yapılacak alana uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Voltaj test kalemleri, en çok tercih edilen voltaj dedektörü modellerindendir. Bu kalemler sayesinde cihazlarda elektrik yükü olup olmadığını güvenli şekilde test edebilirsiniz.

Bu kalemlerden bazıları led gösterge ekranına bazıları ise diğer gösterge ekran seçeneklerine sahiptir. Satın almak istediğiniz voltaj dedektörlerinde dikkat edilebileceğiniz bir diğer özellik ise gösterge seçeneklerine sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra ışık ve ses faktörlerine sahip olan voltaj dedektörü seçenekleri de vardır. Bu seçenekler sayesinde ölçüm yapmak çok daha kolaydır. Siz de ihtiyacınız olan voltaj dedektörüne uygun fiyat avantajları ile Testcihaz.com üzerinden sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.